×

0

Legalny bukmacher i gwiazdy świata sportu to popularny związek marketingowy

Bukmacher starający się zwiększyć swoją rozpoznawalność decyduje się na podejmowanie różnych działań marketingowych. Popularną formą promocji jest nawiązywanie przez bukmacherów współpracy ze znanymi osobami, które zostają tzw. ambasadorami, a więc twarzami marki.

Zainteresowanie zakładami bukmacherskimi jest wśród kobiet całkiem spore. Choć kobiety znacznie rzadziej od mężczyzn interesują się sportem, to częściej mają swoich kandydatów do zwycięstwa np. w telewizyjnych show tanecznych, których rozstrzygnięcia również można typować u bukmacherów. Chcielibyśmy jednak podejść do tematu zakładów z nieco innej strony, a mianowicie przyjrzymy się, które znane osoby zostały „ambasadorami” firm bukmacherskich. Choć w większości są to gwiazdy świata sportu lub komentatorzy sportowi, to bardzo prawdopodobne jest, że również wiele kobiet doskonale zna te osoby. Na początek jednak kilka słów wstępu…

Legalny bukmacher i gwiazdy świata sportu to popularny związek marketingowy

Rynek zakładów bukmacherskich w Polsce przeszedł w ostatnim czasie spore zmiany. Związane jest to w dużej mierze ze zmianami prawnymi, które obowiązują od kwietnia 2017 roku. Zmiany w prawie spowodowały znaczną poprawę sytuacji legalnych bukmacherów (listę legalnie działających firm można sprawdzić tutaj), którzy zwiększają swoje udziały w polskim rynku zakładów. Rozwój bukmacherów działających zgodnie z polskim prawem jest możliwy w dużej mierze dzięki wprowadzeniu możliwości blokady stron internetowych firm nie posiadających polskiego zezwolenia. Szara strefa, która w pewnym momencie stanowiła na polskim rynku zakładów aż 90%, obecnie znacznie zmalała. Legalni bukmacherzy, chcąc stale powiększać swój udział w polskim rynku zakładów stosują różne rozwiązania marketingowe, mające na celu zwiększenie ich rozpoznawalności wśród potencjalnych klientów. Powszechny stał się więc sponsoring polskich klubów piłkarskich, ale także wielu innych dyscyplin i wydarzeń sportowych. Często bukmacher posiadający zezwolenie na działalność w Polsce stara się zaangażować do promocji swojej marki „znane twarze”, a więc osoby powszechnie rozpoznawalne, które związane są przede wszystkim ze światem sportu.

Obecnie „ambasadorami” bukmacherów są, m.in.:

Zbigniew Kręcina – doskonale znany działacz sportowy, który w młodości występował również jako piłkarz w drużynie Koszarawy Żywiec. Jako działacz sportowy, Zbigniew Kręcina sprawował, m.in. funkcje sekretarza generalnego PZPN, dyrektora ds. marketingu i organizacji imprez PZPN, dyrektora technicznego reprezentacji Polski, dyrektora sportowego Piasta Gliwice. Bliski był również objęcia stanowiska prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, jednak zajął ostatecznie 2 miejsce (prezesem został wówczas Grzegorz Lato). Zbigniew Kręcina to z pewnością doskonale rozpoznawalny działacz sportowy, dlatego na nawiązanie z nim współpracy zdecydował się legalny bukmacher LV Bet (nr zezwolenia przyznanego spółce „LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.”: PS4.6831.9.2016.EQK). Bukmacher, przy współpracy ze Zbigniewem Kręciną przygotował przed Mistrzostwami Świata rozgrywanymi w Rosji specjalne spoty, nawiązujące do zbliżającej się największej imprezy piłkarskiej.

Artur Boruc – jeden z najbardziej rozpoznawalnych bramkarzy reprezentacji Polski, który w latach 2004-2017 zaliczył 65 występów w narodowej kadrze. Brał on udział w Mistrzostwach Świata w roku 2006 oraz Mistrzostwach Europy w latach 2008 i 2016. Aktualnie Artur Boruc występuje w angielskim klubie Bournemouth. W 2017 roku bukmacher Forbet zawarł roczną umowę z Arturem Borucem, na mocy której bukmacher może wykorzystywać wizerunek piłkarza w swoich działaniach promocyjnych i marketingowych. Efektem tej współpracy jest m.in. nagranie filmiku promującego bukmachera, w którym możemy zobaczyć Artura Boruca. Forbet, którego ambasadorem został Artur Boruc to legalny bukmacher, posiadający polskie zezwolenie (nr zezwolenia przyznanego spółce „forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.”: PS4.6831.10.2016).

Legalny bukmacher i gwiazdy świata sportu to popularny związek marketingowy

Mateusz Borek, Roman Kołtoń, Tomasz Hajto i Michał Pol – aż cztery osoby doskonale znane kibicom zdecydowały się na nawiązanie współpracy z legalnym bukmacherem eToto (nr zezwolenia przyznanego spółce „E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.”: AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17). Mateusz Borek i Roman Kołtoń to popularny duet dziennikarzy sportowych, Tomasz Hajto przez wiele lat występował na pozycji obrońcy w reprezentacji Polski, natomiast Michał Pol zaliczany jest do grona ekspertów w zakresie dziennikarstwa sportowego. Bukmacher eToto uznał więc, że nawiązanie współpracy z kilkoma doskonale znanymi w świecie sportu osobami wpłynie pozytywnie na wizerunek marki.

Maciej Szczęsny – znany komentator piłkarski, który w przeszłości zaliczył bogatą karierę bramkarską, zdobywając pięciokrotnie tytuł Mistrza Polski (z czterema różnymi klubami) oraz występując siedmiokrotnie w reprezentacji Polski. Maciej Szczęsny i legalny bukmacher Milenium nawiązali współpracę, na mocy której został on ambasadorem oraz ekspertem bukmachera. Spółka Milenium posiada wydane w Polsce zezwolenie, a więc jest to bukmacher działający legalnie (nr zezwolenia przyznanego spółce „Milenium Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.”: SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599).

Jerzy Dudek – kolejny były reprezentacyjny bramkarz zdecydował się na nawiązanie współpracy z legalnym bukmacherem. Jerzy Dudek w latach 1998-2013 zaliczył aż 60 występów w seniorskiej reprezentacji Polski. Do największych klubowych sukcesów tego piłkarza zaliczyć można bez wątpienia wygranie z drużyną Liverpoolu Ligi Mistrzów oraz Superpucharu Europy w roku 2005. Ma on na swoim koncie również tytuły mistrza Holandii (z Feyenoordem Rotterdam) oraz Hiszpanii (z Realem Madryt). Jerzy Dudek wybierany był dwukrotnie najlepszym bramkarzem Eredivisie (pierwszej ligi holenderskiej) w latach 1999 i 2000, a w roku 2000 również najlepszym piłkarzem najwyższej klasy rozgrywkowej w Holandii. Ten legendarny już polski bramkarz nawiązał współpracę z bukmacherem Superbet, na mocy której został „twarzą” tej marki w Polsce. Bukmacher Superbet to legalny bukmacher, jednak posiada on polskie zezwolenie wyłącznie na oferowanie zakładów bukmacherskich w punktach naziemnych, a więc nie może jeszcze przyjmować zakładów przez Internet (Spółka „SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.” - KRS 0000666114).

Rynek legalnych zakładów bukmacherskich w Polsce rozwija się w ostatnim czasie coraz prężniej, a więc można spodziewać się kolejnych umów zawieranych pomiędzy bukmacherami i znanymi osobami.

Przypominamy, że zakłady bukmacherskie to jedna z gier hazardowych, a więc zakłady mogą uzależniać i dostępne są wyłącznie dla osób pełnoletnich. Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na grę, to wybieraj tylko legalnych bukmacherów, ponieważ za udział w grach hazardowych organizowanych bez wydanego w Polsce zezwolenia grozi graczowi kara finansowa w wysokości nawet 120 stawek dziennych.

   

Trwa ładowanie...