2

Tych pięć zapachów skutecznie uchroni cię przed kleszczami!

Lato to czas długich spacerów i odpoczynku na świeżym powietrzu. Jednak mimo całej rzeszy zalet, słoneczny czas ma równie wiele wad. Jedną z nich są na pewno uciążliwe owady. I chociaż większość z nich jest tylko irytująca, to kleszcze mogą być naprawdę niebezpieczne. Przenoszą boreliozę i mogą doprowadzić do zapalenia opon mózgowych. Jak się przed nimi bronić? Wystarczy jeden z 5 olejków eterycznych.

Tych pięć zapachów skutecznie uchroni cię przed kleszczami!

Olejek eukaliptusowy

Roślina będąca ulubionym posiłkiem misiów koala znana jest z tego, że skutecznie odstrasza owady wszelkiej maści. A stosowana po ukąszeniu łagodzi swędzenie i obrzęk.

Olejek lawendowy

Większość z nas uwielbia zapach lawendy. Głównie ze względu na jego relaksujące właściwości. Owady jednak go nie znoszą. Dotyczy to zwłaszcza kleszczy i muszek owocówek.

Olejek z trawy cytrynowej

Ma orzeźwiający, delikatny zapach i możemy stosować go bezpośrednio na skórę. Doskonale zastąpi nam nawilżający balsam. A oprócz tego odstraszy kleszcze i wszy.

Olej cytrynowy

Tego zapachu owady po prostu nie tolerują. Nasmarujmy nim skórę i spryskajmy ubrania, a kleszcze będą trzymać się od nas z daleka.

Tych pięć zapachów skutecznie uchroni cię przed kleszczami!

Mięta polej

Występuje na południu Polski i należy do rodziny mięty. W jej przypadku to nie zapach odstrasza owady. Wyciąg z mięty polej jest dla nich po prostu trujący. Na szczęście nam nie robi żadnej krzywdy.

Skomentuj

Komentarze (2)

 • Entomolog 02.06.2017, 08:45
  Pani autorko! z przykrością informuję, że KLESZCZE NIE SĄ OWADAMI. Pani najwyraźniej nie wie o tym, a w związku z tym tekst... Więcej
  120
  103 | 17
 • dzidka58 06.06.2017, 12:12
  Niestety olejki obecnie to chyba za mało, przeszłam borelioze (leczenie naturalne)przez prawie 2 lata i teraz korzystamy z ... Więcej
  50
  26 | 24
Trwa ładowanie...