2

Dodaj do wody jeden składnik i ciesz się szczupłą sylwetką!

Chlorofil to związek chemiczny występujący w roślinach, odpowiedzialny za ich zielony kolor. Oprócz zbawiennego wpływu na przyrodę, chlorofil przynosi również mnóstwo korzyści ludzkiemu organizmowi. Zwłaszcza w sferze odchudzania! Jak go stosować? Odpowiadamy!

Dodaj do wody jeden składnik i ciesz się szczupłą sylwetką!

Najpopularniejszą formą stosowania chlorofilu jest dodawanie go do wody. Kupić możemy go w postaci kapsułek lub płynu, który możemy rozpuszczać w koktajlach i wodzie mineralnej. Regularne picie takiej mieszanki skutecznie wspomoże metabolizm.

To jednak nie wszystko. Badania opublikowane na portalu PubMed.com dowodzą, że chlorofil ma znaczący wpływ na przyjmowanie i trawienie przez nas węglowodanów. Jeśli do dwóch z trzech posiłków dziennie dodamy kilka kropli chlorofilu, ograniczymy skoki cukru we krwi, a tym samym nasz organizm nie będzie magazynował znacznej ilości węglowodanów w formie zbędnych kalorii.

Jeśli chcemy postawić na nieco bardziej naturalne źródło tego zbawiennego składnika, szukajmy go głównie w młodej pszenicy. Koktajl z tej rośliny to źródło wyjątkowo potrzebnych nam minerałów i witamin.

Paulina Brzozowska

Skomentuj

Komentarze (2)

 • Dominkaw8 27.09.2017, 13:22
  8000 internautów zagłosowało na najbardziej skuteczne tabletki na odchudzanie roku 2017, wyniki przedstawiono na rtno.pl, w... Więcej
  7
  3 | 4
 • gość 02.10.2017, 19:01
  Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmi... Więcej
  6
  2 | 4
Trwa ładowanie...