1

Cukier nie taki zły? Naukowcy odkryli dla niego nowe zastosowanie!

Większość z nas stara się unikać cukru za wszelką cenę. Dietetycy od wielu lat straszą nas, że "biała śmierć" to przede wszystkim problemy i murowane kłopoty ze zdrowiem. Okazuje się jednak, że w białych kryształkach znajdziemy też jasne strony. A konkretnie jedną.

Zgodnie z badaniami opublikowanymi w magazynie "Well+Good", cukier może mieć zbawienny wpływ na nasz… mózg. – Cukier jest kluczowy dla witalności naszego mózgu i jego poprawnego funkcjonowania – mówi dr Drew Ramsay. Przeprowadzone przez niego badanie dowodzi, że mózg zużywa 400 kalorii z samej glukozy każdego dnia. Nie znaczy to jednak, że dwa czekoladowe batoniki załatwią sprawę.

Ważne jest jednak skąd czerpiemy źródło słodyczy dostarczane do naszego organizmu. Fruktoza, pochodząca z owoców, nie ma zbyt dobrego wpływu na twoje ciało. Z kolei cukier pochodzący z naturalnych produktów, takich jak miód czy syrop klonowy może usprawnić pracę twojego umysłu.

Warto też wspomnieć, że z tych 400 kalorii tylko jedna czwarta powinna pochodzić bezpośrednio z cukru. Pozostałą część powinnaś czerpać z węglowodanów, które są równie ważne dla twojego ciała, dostarczając mu energii.

Wygląda na to, że odrobina cukru z naturalnego źródła nie tylko ci nie zaszkodzi, ale przede wszystkim pomoże. Możesz śmiało posłodzić kawę łyżeczką miodu!

Paulina Brzozowska

Skomentuj

Komentarze (1)

  • Antonia00 14.09.2017, 08:32
    Jak chcecie schudnąć jeszcze tego lata polecam Wam tabletki Slimcea. Sama schudłam 12kg i tego lata wyjdę na plaże bez wsty... Więcej
    4
    1 | 3
Trwa ładowanie...