Wykup reklamę w Kafeterii Więcej »

Magazyn dla kobiet Kafeteria jest częścią Portalu o2.pl Więcej »

Przy kawie

17.05.2013 | Inicjatywa

Świat bez nienawiści

Wyobraźmy sobie świat pełen autorytetów - ludzi, których podziwiamy, cenimy i których chcielibyśmy naśladować. My sami mielibyśmy wtedy mnóstwo energii i optymizmu, a nasze dzieci mogłyby się uczyć od najlepszych. Do takiej refleksji zachęca nas kampania amerykańskiej organizacji Anti-Defamation League, nosząca tytuł „Imagine a World Without Hate” („Wyobraź sobie świat bez nienawiści”).

W ramach akcji zrealizowano film, w którym pojawiają się znaczące dla współczesnej kultury postacie, m.in. Martin Luther King i Anna Frank. Autorzy kampanii piszą na stronie: Poświęć tylko 80 sekund, by obejrzeć film, który pokazuje świat bez rasizmu, homofobii i antysemityzmu - świat, w którym nie ma przemocy; świat, który nie zniszczył Martina Luthera Kinga i Anne Frank [...]. Wyobraź sobie, co te osoby mogłyby zrobić dla społeczeństwa, gdyby fanatyzm, nienawiść i ekstremizm nie zniszczyły ich życia. Sugestia autorów jest prosta, czytelna i przemawiająca do wyobraźni: Anna Frank otrzymałaby Nagrodę Nobla za swoją dwunastą powieść, a Martin Luther King wciąż działałby na rzecz równouprawnienia i swobód obywatelskich.

Świat bez nienawiści

Również Polska wyglądałaby inaczej. Gdyby nie II wojna światowa nie stracilibyśmy intelektualnej elity - prawników, pisarzy, malarzy i naukowców wymordowanych przez hitlerowców i sowietów, a nasza rzeczywistość byłaby bardziej różnorodna, oryginalna, wielokulturowa. Prosimy o opinie: jakich autorytetów dziś nam brakuje?

Świat bez nienawiści

Źródło informacji i zdjęć: www.adl.org/imagine
Dominik Sołowiej
Wersja do druku

Wasze komentarze

Autor: do Paker  17.05.2013 zgłoś

I co z tego wynika złamasie? Czy w ten sposób chcesz zostać autorytetem dla milionów ludzi?

Autor:  17.05.2013 zgłoś

E tam, jest zwyklym spamerem, na iles tam zamieszczen ktos napisze... mnie tez to wnerwia, czemu redakcja kasuje merytoryczne wpisy a taki darmowy reklamiarz to sobie wisi i wisi

Autor: Unkas  17.05.2013 zgłoś

Teraz Polska jest rządzona przez żydowskie elity. polska to kraj o ciele bydła czyli goja (polacy) i głowie żyda. Gdyby żydzi nie zginęli w bestialskim holokauście polacy byli by w tej sytuacji co Palestyńczycy. Żydzi zabijali by nas na potęgę ,wywłaszczali i niszczyli fizycznie. Robią to oczywiści ale na mniejszą skale. Mimo ,że zginęło 3 mln Polaków to mieliśmy szczęście bo naród żydowski zniszczył by nas całkowicie.

Autor: diuna  17.05.2013 zgłoś

jak pokazują komentarze powyżej świat bez nienawiści nie może funkcjonować to jest utopia a nienawiść jest potrzebna by świat sie rozwijał i ludzie mogli w nim żyć. Bez nienawiści, bez śmierci nie ma życia. Zeby mogło być białe musi być czarne a skoro są te dwa kolory to również różne odcienie szarości. Sama natura jest zaprzeczeniem tego i może wydawać się to dziwne ale wojny były są i będą potrzebne dla oczyszczenia i dla higieny ludzkości . Tylko dla kogoś o wąskim myśleniu i wąskich horyzontach świat jest zero jedynkowy a odcienie szarości są niezgodne z naturą

Autor: koleś  17.05.2013 zgłoś

Mówimy nie multi kulti!

Autor: Onyx  17.05.2013 zgłoś

Dokładnie takie same rozwiązanie proponował Hitler: świat bez osób, które można by nienawidzić, bo są martwi. Wygnanie osób "homofibicznych" z jednego z zagranicznych miast już się zaczyna. Członkowie ligi chętnie pozbijali by wszystkich "nienawidzących" Ta liga wyznacza po prostu inny podział nienawiści: wystarczy swoich przeciwników politycznych oskarżyć o "mowę nienawiści" żeby mieć ich "z głowy".

Autor: ja, Klaudiusz, Druzus, Neron,Germanik  17.05.2013 zgłoś

"Naprawianie świata zacznij od siebie". Tylko tyle i aż tyle.

Autor: bozen61  17.05.2013 zgłoś

a moim zdaniem nienawiść jest wplatana w życie jak milość .

Autor: ja, Klaudiusz, Druzus, Neron,Germanik  18.05.2013 zgłoś

Miłość nie istnieje.

Autor: Bozena 54  22.05.2013 zgłoś

Dzien dobry Nie bede sie madrzyc. Dorosly czlowiek z jakotakim doswiadczeniem sam sobie wybiera autorytety, znajomych, przyjaciol. Sam decyduje o swoim najblizszym otoczeniu. A dalsze ? Niestety jest jakie jest.

Dodaj własny komentarz

(twój pseudonim, imię lub nazwisko)

(nieobowiązkowo; nie musisz podawać adresu e-mail!)

Min. liczba znaków: 3

Kafeteria / Zamów reklamę w Kafeterii / Redakcja (PR + autorzy) / Kosmetyki do testów / Patronaty
© 1999-2014 Grupa Wirtualna Polska Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu